Ana Sayfa / Genel / Dış ZeminTerazzo

Dış ZeminTerazzo

Dış ZeminTerazzo

Dış Zemin Terrazzo
Dış Zemin Terrazzo

Son yıllarda yaygınlaşan terrazzo sistemler, dış zemin terrazzo kurulumları için doğal görüntüsü ile mükemmel bir tercih olarak karşımıza çıkmaktadır. Terrazzo malzemeler, suya ve diğer sıvılara karşı dayanıklı ve su sızdırmaz özelliği ile dış mekân kullanımı için mükemmel bir yapı malzemesi olarak da kabul edilebilir. Terrazzo karolar, finişeler ve prekast elemanları sayısız açık hava uygulamasında dayanıklılığı, gücü ve tasarımı ile olağanüstü dizaynların yapılmasına olanak sağlar.

Terrazzo malzemeleri, yaratıcı hayal gücünüzle birleştiğinde, zengin renk ve desen alternatifiyle binaların ve dış mekân zemin kaplamalarının daha estetik ve daha dekoratif görünmesine de yardımcı olmaktadır.  Kimyasallara ve her türlü hava koşullarına karşı yüksek dayanma gücüne sahip olan dış zemin terrazzo sistemleri aynı zamanda kullanıldığı alanlara getirdiği kaydırmazlık özelliğiyle de güvenli bir yapı malzemesidir. Bunun yanı sıra derzsiz kullanım olanağı da sunan terrazzo sistemler sayesinde alanlarınızın bütünlüğü sağlanarak daha geniş görünümlü alanlar elde edebilirsiniz.

Dış ZeminTerazzo Nerelerde Kullanılır?

Dış zemin terrazzo döşemeleri; açık yüzme havuzlarında, evlerin açık hava verandası veya açık park yürüyüşlerinde ve ortak alanlarda gezinti yerlerinde kullanabilmektedir. Aynı zamanda dış zemin terrazzo, alışveriş merkezlerinde de göz dolduran bir tercih olarak karşımıza çıkar. Terrazzo dış mekân uygulamaları bugüne kadar yüzbinlerce mekânı farklı ve özel kılmak için kullanılmış, tercih eden kişi ve kurumlar tarafından sağladığı faydalarla birlikte ortama sağladığı görsellikle çok başarılı bulunmuştur.

Terrazzo’nun su geçirmezliği ve çoğu lekeyi geri püskürten özelliği, yeni ve şık açık tezgâhınız ve barbekü alanınız için en ideal seçimlerden biridir. Tüm terrazzo yapı malzemelerinin ortak özelliği, zararlı bakteri üremesine izin vermemesi ve uygulandığı alanlara hijyen sağlamasıdır. Bu gözenekli olmayan sistem, hastalığın yayılmasına neden olabilecek herhangi bir mikroorganizma oluşumunu engelleyerek anti bakteriyel özellik de taşıyarak sağlık açısından önemli faydalar içerir.

Terrazzo zemin kaplama malzemeleri, havuz alanlarınızın yakınında kullanabilir ve çocuklarınız yüzmeye gittiğinde veya havuza girerken ayaklarınızın altında kaymaz ve küflenmeyen bir ortam bulunduğundan emin olmanızı sağlar. Ayrıca terrazzo’nun su emme ve gözeneksiz yapısı, aşırı sert temizlik deterjanları veya kimyasalları kullanmak zorunda kalmadan sadece pratik temizlik yöntemleriyle kolayca temizlenebilmektedir. Tüm bu faydalar göz önünde tutulduğunda terrazzo sistemlerinin gerek dış mekân kaplamalarında gerekse iç mekân zemin kaplama uygulamalarında ne kadar avantajlı ve faydalı olduğu anlaşılmaktadır.

 

İlginizi Çekebilir

Ucuz Zemin Kaplama

Uygun Fiyatlı Epoksi Malzemeleri

Uygun Fiyatlı Epoksi Malzemeleri Her alanda gelişmek ve daha güzel sonuçlar elde etmek için, pek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HEMEN ARA