Ana Sayfa / Genel / Epoksi Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Epoksi Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Epoksi Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Epoksi Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?
Epoksi Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Epoksi kullanırken nelere dikkat edilmelidir? Sorusuna bir cevap arıyorsanız şu an en doğru yerde ve en doğru bilgileri içeren yazımızı okuyorsunuz. Yazımızın ilerleyen bölümlerini okuduğunuzda dikkatli olmanız gereken hususları bilgi sahibi olmanız mümkün olacaktır. Öncelikle sizlere belirtmeliyiz ki epoksi malzemeler kanserojen madde ihtiva etmemektedir. Fakat uzun bir süre cildiniz ile temas ederse alerji yapma durumu görülebilmektedir. Bu sebeple epoksi malzemenin uygulanması esnasında muhakkak eldiven kullanılması önerilmektedir. Firmamız çalışanları bu uygulamanın gerçekleştirilmesi aşamasında iş güvenliği hususunda dikkatli olmakta gerekli iş kıyafetleri ve ekipmanlarını kullanmadan uygulama gerçekleştirmemektedirler. Firmamızın web sitesi olan drepoksi.com adresinden tüm hizmetlerimize ulaşmanız mümkündür.

Epoksi kullanırken nelere dikkat edilmelidir? Dikkat edilmediği takdirde hangi riskler ile karşılaşılabilir? Gibi konularda bilgi sahibi olmak için yazımızın bu bölümüne dikkatlice göz atmanızı öneririz. Epoksi malzeme uygulamalarında ellerinizi, gözlerini korumanızı önermekteyiz. Uygun ekipmanların kullanılmaması halinde oluşabilecek sağlık riskleri de büyük olacaktır. Bu sebeple sağlığınızı tehlikeye atacak davranışlardan kaçınmalısınız. Kıyafetleriniz muhakkak bu iş için uygun iş elbiseleri olmalıdır. Sonuç itibari ile uygulama esnasında elbiselerinize malzemenin değmesi muhtemeldir. Unutulmaması gereken bir diğer husus epoksi malzemenin kullanılacağı kadar miktarın hazırlanmasıdır. Kullanılacak kadar miktarın hazırlanmaması durumunda bekletildiği karışım kabı içerisinde yüksek ısınma oluşturarak donmaya başlayacaktır. Bu durumda da malzeme kısa bir süre içerisinde kullanılamaz hale gelecektir. Bu durum da sizler için ayrı bir maliyet oluşturacaktır.

Epoksi kullanırken nelere dikkat edilmelidir? Konusu hususunda sizlere sunacağımız bir diğer fikir ise çift kat epoksi uygulamaları için olacaktır. Çift kat epoksi uygulamasında önceden gerçekleştirilen uygulamanın tam donması halinde ikinci katı uygulamadan önce muhakkak zımpara işlemi yapmalısınız. Aksi takdirde ikinci katın zemine oturması güç olabilecektir. Dikkatli olmanız gereken bir diğer husus ise uygulama esnasında epoksi malzemenin değmesini istemediğiniz alanlara naylon sermenizdir. Aksi takdirde dikkatinizden kaçacak olan küçük bir parça epoksi malzeme istenmeyen alanlarda sonsuza dek yerleşecektir. Tüm epoksi uygulamaları ve merak ettiğiniz her türlü konu hakkında bizlerle iletişim kurmanızı tavsiye ederiz.

İlginizi Çekebilir

Ucuz Zemin Kaplama

Uygun Fiyatlı Epoksi Malzemeleri

Uygun Fiyatlı Epoksi Malzemeleri Her alanda gelişmek ve daha güzel sonuçlar elde etmek için, pek …

2 yorum

 1. Hobi amaçlı epoksi masa yapıyorum, iki kat halinde dökmek istedim fakat içerisine koyduğum ahşap epoksiyi dökünce yüzeye çıktı, bunun üzerine batması için ağırlık koydum fakat donduğuğunda ağırlık amaçlı koyduğum kabın izi çıktı ikinci katı atmadan önce bunları zımparalamalımıyım, zımpara izi kalır, ikinci kat içinde zımpara atmam gerekirmi kaç numara zımpara ile bu işi yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim.

  • admindrepoksi

   Merhaba, zımpara yapmanız gerekir.
   Kendinize uygun olanı aşağıdaki bilgiler ışığında tercih edebilirsiniz.
   Yumuşak ağaç zımparalamada 80
   Sert Polyester uygulamalarında 100 –120-150
   Polyester zımparalamada 180
   Poliüretan Astar zımparalamada 180
   Dolgu vernik, Astar zımparalamada 220
   Vernik zımparalama 240-400
   Silme macunu ile vernik zımparalama 600-1200
   Parlatma amaçlı son kat vernik-boya zımparalamada 1200-2000-3000

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HEMEN ARA