Ana Sayfa / Genel / Epoksi Zemin Kaplama

Epoksi Zemin Kaplama

Epoksi Zemin Kaplama

Epoksi Zemin Kaplama
Epoksi Zemin Kaplama

Epoksi zemin kaplama hakkında yapılan araştırmalar göstermektedir ki Türkiye çapında birçok sektörde gerek iç mekân gerekse dış mekânlarda tercih edilen bir uygulamadır. Uygulama esnasında olumsuzlukların yaşanmaması adına zemin etüdlerinin doğru yöntemlerle gerçekleştirilmesi gerekli olan bir uygulamadır. Bu sebeple firmamız gibi konusunda uzman olan işletmelere güvenebilir, tercihleriniz arasına alabilirsiniz. Günümüz koşullarında rekabet piyasasının bu denli hareketli olduğunu düşünürsek bu rekabet ortamında kazanan firma olmanın ne kadar zor olduğunu da anlayabilirsiniz. İşletmemiz müşteri memnuniyeti hususunda oldukça dikkatli davranan, müşteri taleplerini can kulağı ile dinledikten sonra uygulamalar hakkında bilgiler aktaran ve fiyat bilgisi için muhakkak uygulama alanını görmek isteyen firmaların başında gelmektedir.

Epoksi zemin kaplama uygulamalarımız ile ilgili hizmet talepleriniz için drepoksi.com web adresimiz üzerinden tarafımıza iletmeniz mümkün olacaktır. Gelişmiş ve gelişmeye devam eden ülkelerin büyük bir çoğunluğunda hızla yayılan bir hizmet olması sebebi ile her geçen gün sektörde epoksi uygulaması yapan kişilerin sayıları da artmaktadır. Epoksi uygulamasının faydaları, kullanıcıya sağladığı avantajları düşündüğünüzde uygulamayı yaptırma kararını daha net bir şekilde almanız mümkün olacaktır. Epoksi uygulaması hakkında hiçbir bilgi ve tecrübeye sahip olmayan işletmelerden uzak durulması yararınıza olacaktır. Bu tarz işletmeler hem kendi isimlerini lekeledikleri gibi epoksi uygulamalarını layığı ile gerçekleştiren işletmelere karşı güveni de zedelemektedirler. Bu sebeple siz değerli müşterilerimizin bu hususta dikkatli olmasını önemle rica ederiz.

Epoksi zemin kaplama işlemi gerçekleştirilirken zemin üzerinde gezilmemesi gerekmektedir. Bu sebeple uzman bir uygulama ustası epoksiyi ne şekilde uygulayacağını, zeminde nereden başlayacağını bilmelidir. Gerçekleştirilen hatalar uygulama alanlarındaki estetiğin bozulmasına yol açacaktır. Hatasız ve sorunsuz bir hizmet almak istiyorsanız sizleri de ofislerimize uygulamalarımız, fiyat politikamız ve maliyet hesaplamalarımız hakkında bilgi vermek üzere beklemekteyiz. İletişim numaralarımıza drepoksi.com adresimiz üzerinden ulaşabilir, epoksi uygulamalarımız hakkında çok daha geniş bilgiye sahip olabilirsiniz. Çok yüksek bir maliyete katlanmadan şık ortamlar oluşturmak istiyorsanız, ithalat ihracat üzerine faaliyet gösteren bir geniş bir ofisiniz var burada üst düzey misafirlerinizi ağırlıyorsanız gelin sizler için önemli olan mekânlara daha büyük değer katalım.

Epoksi Zemin Kaplama Hakkında Merak Ettikleriniz

Epoksi Zemin Kaplama Hakkında
Epoksi Zemin Kaplama Hakkında

Epoksi zemin kaplama hakkında söylenecek tek söz, mükemmel bir zemin kaplama şekli olduğudur. Epoksi zemin kaplama, epoksi reçinesi adı verilen, çift komponentli, yani A ve B maddesinin karışımı ile elde edilen sıvı veya jel kıvamındaki maddenin zemine tatbik edilmesidir. Epoksi maddesi zemine uygulandıktan sonra süratle katılaşır ve iki hafta içerisinde kürlenerek oldukça sert bir yapı alır.

Epoksi kaplama, yalıtım, laminasyon, zemin ve duvar boyası olarak, çelik imalatlarında, astar, ara kat yada son kat boya olarak veya yüzey düzleme uygulamaları ve zemin kaplaması amacıyla yapılır. Günümüzün en uygun zemin kaplama çözümlerinden biri olarak görülen epoksi zemin kaplama hakkında bugün birçok kaynaktan teferruatlı bilgi elde edilebilir. Epoksi ile kaplanan zeminler toz tutmaz, temizliği kolaydır, antibakteriyel ve hijyeniktir ve uzun süre dayanır. Epoksi zemin kaplama her büyüklükteki zemine uygulanabilmekle birlikte, genellikle geniş alanların kaplamasında tercih edilir. Otoparklar, hastaneler, fabrikalar, depolar gibi geniş alanlarda yaygın olarak kullanılır.

Epoksi zemin kaplama hakkında biraz maliyetli denilebilirse de, son derece dayanıklı olması ve uzunca bir süre görünümünü ve özelliğini koruması nedeniyle, uzun dönemde alternatiflerine göre daha ekonomiktir.

Bugün için epoksi kaplama o kadar yaygınlaşmıştır ki epoksi zemin kaplama hakkında faaliyet gösteren pek çok firma ortaya çıkmıştır. Bununla birlikte epoksi malzemesi üreten firma sayısı da oldukça artmıştır. Günümüzde piyasada çok çeşitli markada epoksi zemin kaplama malzemesi bulmak mümkündür. Epoksi malzemesinin kalitesi ve fiyatları değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle yapılacak işe göre önce nasıl bir kaplama uygulanacağına karar verilmeli uygulamaya geçmeden önce de teferruatlı bir araştırma yapılmalıdır.

Eposki zemin kaplamada kullanım amacına uygun bir seçimin yapılması son derece önemlidir. Boya, astar ve zemin kaplamalarında farklı kalınlık ve uygulama biçimleri kullanılmaktadır. Örneğin, üzerinde ağır araçların hareket edeceği ya da ağır malzemelerin konulacağı zeminlerde ince uygulama tercih edilir. Pürüzleri fazla olan zeminlerin düz bir görüntü alması için self levelling denilen biraz daha kalın malzeme uygulamaları tatbik edilir. Bazı durumlarda birkaç kat astardan sonra düzleştirici bir uygulama yapılır ki buna da multi layer (çok katlı)  uygulama adı verilir.

Epoksi zemin kaplamanın yapıldığı yerler

Epoksi zemin kaplamanın yapıldığı yerler
Epoksi zemin kaplamanın yapıldığı yerler

Birçok sektörde kullanılan epoksi zemin kaplama zeminde bulunan betonun hem ömrünü uzatmak hem hijyen ve ferah bir görüntü sağlamak adına oldukça fazla tercih edilmektedir. Epoksi zemin kaplamanın yapıldığı yerler her zaman göze çarpmaktadır. Bunun nedeni ise pürüzsüz ve tertemiz bir şekilde gözükmesidir.

Epoksi zemin kaplamanın yapıldığı yerler konusunda detay vermek gerekirse;

 • Hastaneler
 • Sağlık kuruluşları
 • İlaç üretim yerleri
 • Otoparklar
 • Tavuk kesim yerleri
 • Et kesim ve üretim yerleri
 • Konfeksiyon atölye ve fabrikaları
 • Mağazalar
 • Fabrikalar
 • Spor merkezleri
 • Eğlence mekanları
 • Cafe ve restoranlar

 

Bunlar gibi daha birçok yerde epoksi kaplaması kullanılmaktadır. Son yıllarda bazı modern evlerde dekoratif epoksi uygulamaları yapılmaya başlanmıştır. Uygulandığı mekanı olduğundan daha geniş ve ferah göstermesi nedeniyle çok fazla tercih edilmektedir.

Epoksi zemin kaplamanın yapıldığı yerler kimyasal maddelere karşı oldukça dayanıklı olmaktadır. Sürtünmelere ve aşınmalara karşı oldukça dayanıklı olan epoksi kaplamanın temizliği ve bakımı da oldukça kolaydır. Aynı zamanda estetik bir görüntüye sahip olan epoksi kaplama kaymaz özelliğine de sahiptir.

Epoksi zemin kaplamanın yapıldığı yerler uzun ömürlü olduğu için bozulma ve deforme olmaz ve size ekstra maliyetler çıkartmaz. Epoksi zemin kaplamanın bir diğer özelliği ise asla koku yaymamasıdır. Tamamen kokusuz bir yapıya sahiptir. Zemine dökülen yağ veya kimyasal ürünlere karşı dirençlidir. Yüzeyde başkalaşım göstermez.

Dekoratif amaçlı ev veya ofislerde de kullanılan epoksi kaplamanın bir çok renk ve desen alternatifi de bulunmaktadır. Epoksi zemin kaplamalarında 3D uygulamaları da bulunmaktadır. Epoksi zemin kaplamanın yapıldığı yerler dekoratif uygulamalarla adeta bambaşka bir mekana dönüşmektedir.

Firmamızdan epoksi zemin kaplamanın yapıldığı yerler konusunda bilgi alabilirsiniz. Uzman ekibimiz sizlere uygulama yapmak istediğiniz alanınız hakkında detaylı bilgilendirme yapacaktır. Profesyonel çalışma sistemimiz ve hizmet kalitemizden memnun kalacaksınız.

Epoksi zemin kaplamanın yapıldığı yerler konusunda dikkat etmeniz gereken konulardan biri de işçiliktir. Uzman ekibimiz profesyonel çalışmalarıyla sizlere en iyi hizmeti vermektedir. Firmamızın irtibat numaralarından bizleri arayarak epoksi zemin kaplaması konusunda tüm sorularınızın cevaplarını öğrenebilirsiniz.

Neden Epoksi Zemin Kaplama Tercih Edilmelidir?

Epoksi kaplamalar, duvarların, zeminlerin ve diğer yüzeylerin kaplanması ve daha düzgün görünmelerinin sağlanması için kullanılan bir kaplama türüdür. Bu kaplama türünde, etkin bir kaplama yapılması için, en etkili araçlarla, en etkili malzemelerin karıştırılması gerekmektedir. Bu şekilde yapıldığı takdirde, epoksi kaplamaları daha sağlıklı olacak, daha sağlam olacaklardır. Bu gibi özellikler dolayısı ile epoksi kaplamalar tercih edilmektedir. Epoksi kaplamalardan önce, epoksinin ne demek olduğunu bilmek gerekir. Epoksi; içerisinde reçine barındıran, çok yönlü bir yapı malzemesidir. Solvent içermeyen bu yapı malzemesi, kullanıcılarına çok sayıda avantaj sağlamaktadır ve bu nedenle tercih edilmektedir. Tercih edilmesinin yanında, maliyet açısından uygunluğu da yer almaktadır. Bu konular geride kaldıktan sonra, önemli olan bir diğer soru; Neden epoksi zemin kaplama tercih edilmelidir? Sorusudur. Epoksi kaplamalar, zemin kaplamalar konusunda oldukça fazla tercih edilmekte ve bundan dolayı özellikleri çeşitlenmektedir. Yukarıda bahsedildiği gibi, epoksi kaplamalar genellikle, maliyet ve sağlam olması nedeniyle tercih edilmektedir.

Epoksi zemin kaplamaları, tercih edilme sürecinde çok kararsız kalmayı gerektiren bir kaplama türü değildir. Bu kaplama türünün sağladığı avantajlar, insanların tercihlerini doğrudan etkilemektedir. Neden epoksi zemin kaplama tercih edilmelidir? Sorusunun cevabı, avantajları dolayısıyla olarak verilebilir. Çünkü epoksi kaplamalar, sağlamlık, dayanıklılık, sağlık açısından olumlu yönleri, suya karşı dayanıklı olması sebebiyle, çokça tercih edilmektedir. Epoksi kaplamaların yoğun olduğu bu dönemde, kullanıldığı alanlarda çeşitlilik göstermektedir.

Epoksi Kaplamalar Neden ve Nereler İçin Tercih Edilmelidir?

Epoksi uygulamaları, avantajları ve sağlık konusundaki faydaları nedeniyle birçok alanda tercih edilmektedir. Endüstriyel alanlarda, su tutucu ve dayanıklı olması sebebiyle, alışveriş merkezlerinde ve hastanelerde, kaygan olmaması sebebiyle, yine alışveriş merkezlerinde hoş görüntü sağlaması sebebiyle, sağlık açısından bakterilere karşı bir duvar olması sebebiyle, çokça tercih edilmektedir. Bu nedenle, Neden epoksi zemin kaplama tercih edilmelidir? Sorusu net bir şekilde cevaplanmış olacaktır. Epoksi kaplamaların, yoğun olarak kullanılmasında ve kullanılmaya devam edilmesinde, içerisindeki yapı malzemelerinin kalitesi ve uygulanması etkili olmaktadır. Böylece epoksi zemin kaplamaları, günümüzün neredeyse her alanında yoğun bir şekilde kullanılmaya devam edecektir.

Epoksi Zemin Kaplama Fiyatları

Epoksi zemin kaplama fiyatları, epoksi çeşitlerine göre farklılık gösterir. Tabiî ki tüm tüketiciler için fiyat önemli bir faktördür ve yapılacak uygulamaların en ekonomik şekilde yapılması taraftarıdırlar. Ancak kaliteli bir epoksi zemin kaplaması düşünüldüğünde çok aşağılarda verilen fiyat teklifleri çoğu zaman aldatıcı olmakta ve hem işçi performansı hem de kullanılan malzeme açısından verimin düşmesi anlamına da gelmektedir. Bu nedenle daha uygun bir fiyat arayışına giren kişiler ne yazık ki çoğu zaman kalite standartlarının çok altında bir uygulamayla karşılaşırlar. Epoksi zemin kaplama fiyatları her markaya ve kullanılacak malzeme çeşidine göre farklılık gösterdiğini belirtmiştik. Çünkü her marka piyasaya sürdüğü ürünlerini, tüketicilerin gelir gruplarına göre farklı kategorilerde belirleyerek üretmektedir. Örneğin A grubu tüketicilere şu kalitede ürünler veya B grubu tüketicilerine şu kalitede ürünler gibi. Dolayısıyla her gelir grubuna göre tasarlanan ürünler epoksi zemin kaplama fiyatları açısından de belirleyici bir unsur olmaktadır. Burada alacağınız zemin kaplama malzemelerinde ve uygulama aşamalarındaki teknik bilginiz sizi yönlendirecektir. Çünkü ne kadar çok teknik bilgiye sahipseniz aldığınız ürün ve hizmetlerin fiyat kıyaslamalarını o derece doğru yapabilirsiniz. Günümüzde birçok epoksi markası tüketicilerini bilgilendirme ve bilinçlendirme adına birçok kampanya yürütmekte ve bunun için ciddi yatırımlar yapmaktadır.

Epoksi Zemin Kaplama Fiyatlarında Nelere Dikkat Edilmeli?

 • Epoksi zemin kaplama fiyatları araştırılırken tabiî ki marka çok önemlidir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri hizmet alacağınız firmanın üretiminin standart olup olmadığıdır. Özellikle yapı kimyasalları üretimi yapan bir firmanın standart bir üretim anlayışı yoksa üzülerek belirtmeliyiz ki alacağınız ürünler çok düşük maliyetlerde olsa bile kalitesiz ürünleri olacaktır.
 • Epoksi zemin kaplama işlemlerinde diğer önemli nokta epoksi malzemenin yoğunluğudur. Uygulamayı yapacak olan ustalar ne kadar tecrübeli olurlarsa olsunlar düşük yoğunlukta epoksi malzemelerinin kullanılması sonucu çok kısa bir süre sonra aşınma ve bozulmalar yaşanacaktır.
 • Epoksi zemin kaplama fiyatları kullanılacak olan epoksi malzemelerinin kullanım oranına göre de değişebilir. Bu nedenle epoksinin hangi amaçla ve hangi alanlara kaplanacağı ve kaç metre kare bir yüzey kaplaması gerçekleşeceği fiyatın artışını veya azalışını belirlemektedir.
 • Son olarak da epoksi kaplamada zemin hazırlıklarının yapılması son derece önemlidir ve buda epoksi fiyatını belirler. Şöyle ki; epoksi kaplanacak olan zeminin durumunu önce kendiniz analiz ederek belirlemelisiniz. Örneğin kaç grid slim işlemi yapılması gerekiyor gibi konularda siz karar verebilirsiniz.
 • Eğer bu konuda karar vermekte güçlük çekiyorsanız silim üretimi yapan üreticilerden ücretsiz keşif işlemi talep edebilirsiniz. Daha sonra tespit edilen oranı epoksi uygulayacak olan firmaya kendiniz söyleyebilirsiniz. Böylece gereğinden fazla ücret ödemek zorunda kalmazsınız.

 

 

İlginizi Çekebilir

Ucuz Zemin Kaplama

Uygun Fiyatlı Epoksi Malzemeleri

Uygun Fiyatlı Epoksi Malzemeleri Her alanda gelişmek ve daha güzel sonuçlar elde etmek için, pek …

Bir Yorum

 1. Endüstriyel Tesis

  Epoksi zemin kaplama, mekanik ve kimyasal dayanımının yanında hijyenik ve kolay temizlenmesi bakımından da endüstriyel zeminlerde tercih edilmektedir.
  Fabrikamıza epoksi zemin kaplama yaptırmak için yapmış olduğumuz araştırmalarımızda drepoksi ile tanıştık ve bize çok yardımcı oldular.
  Epoksi zemin kaplama öncesi ve sonrasında da hizmet memnuniyeti oluşturduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HEMEN ARA