Ana Sayfa / Genel / İstanbul’da Epoksi Zemin Kaplama

İstanbul’da Epoksi Zemin Kaplama

İstanbul’da Epoksi Zemin Kaplama

İstanbul’da Epoksi Zemin Kaplama
İstanbul’da Epoksi Zemin Kaplama

Yapı firmalarının zemin kaplamada en çok tercih ettiği yöntem olan epoksi zemin kaplama, kolay kullanımı, hijyenik bir ortam sunması ve dekoratif olarak dikkat çeken renk desen uyumuyla firmaların gözdesi olma yolunda ilerlemektedir. Bunun yanında uzun ömürlü olması ve müşterinin hayal ettiği her tasarımı uygulayabilme kolaylığı ile de tercih sebebi olmuştur. Epoksi kaplama, beton, ahşap, her türlü fayans, kontraplak gibi yüzeylere uygulan bir maddedir. Sıvı halde reçine ve sertleştiriciden oluşan epoksi yüzeye uygulandığı andan itibaren katı faza geçerek zemine yapışır. Yüzeyleri her türlü ısı değişimi, donma, aşınma, kirlenme, tozlanma gibi fiziksel ve kimyasal etkileşimlere karşı korur dayanıklılığı artırır. Binaların yalıtımında, çatlak ve onarımında da yüksek yapıştırıcı gücü ile inşaat firmalarının vazgeçilmez yapı malzemesidir. Ayrıca bakteri oluşumunu engellediği için son zamanlarda özellikle çocuklu evlerin zemin kaplatırken tercih ettiği bir üründür.

İstanbul’ da zemin kaplama konusunda pekçok firma vardır. Endüstriyel zemin kaplama ve yalıtım sistemleri konusunda geniş seçenekleri olan ve alanında uzman kadrosu ile çalışan İltaş Yapı, Hepsi Epoksi, Epoksi Burada’da bu firmalardan bazılarıdır. İltaş Yapı, kaliteli işçilik, geniş renk ve desen seçeneği ile piyasada yerini almış gözüküyor. Firma, 3D zemin kaplama, epoksi zemin kaplama, spor salonu epoksi kaplama, resimli epoksi zemin kaplama, havalimanı epoksi zemin kaplama, garaj ve otopark zemin kaplama ve desenli epoksi zemin kaplama seçeneklerini müşterilerinin beğenilerine sunuyor. Bu şirketlerin, epoksi endüstriyel zemin kaplama da sunduğu seçenekler aşağıdaki gibidir:

Epoxy Coating System (0,400-1 mm): Epoksinin tozu itme özelliğinden yararlanılan bir kaplama şekli olan coating system daha çok hastane, gıda fabrikaları, lokantalar, ilaç depolarında kullanılır.

Epoxy Self Levelling Systrem (3-4 mm): Çok yoğun olarak kullanılan, ağır araçların üzerinden geçtiği zeminlerde kullanılır. Elektrik santralleri ve ilaç depolarının önü gibi bölgelerde daha çok tercih edilir.

Epoxy Mortar System (5-15 mm): Otopark, otogar, fabrika gibi ağır araçların geçtiği alanlarda dayanıklılık sağlar.

Epoxy Multi Layer Sistem (1-3 mm): Alışveriş merkezleri, sanayi mutfakları gibi alanlarda tercih edilir.

Epoksi Zemin Kaplama Fiyatları Neye Göre Değişir?

Epoksi ile zemin kaplama uygulamaları günümüzde artık yaygın olarak kullanılmakta ve günümüz insanlarının artık önemli ölçüde ihtiyaç duyduğu bir kaplama türü haline gelmiş bulunmaktadır. İnşaat sektöründe epoksinin içerisinde bulunan madde dolayısı ile çok kullanılan epoksi zemin kaplama uygulaması, diğer sektörlerden olan turizm ve daha nice sektörde de kullanılmaktadır. Bu sektörlerin gelişimine ve düzenlenmelerine etki ederek, daha düzenli yapılar oluşturulur. Alanların temizliği ve bakterilerden arındırılması gibi birçok konuda avantaj sağlayan epoksi zemin kaplama uygulaması, uygulanmasındaki zorluklarla ve dikkat edilmesi gereken unsurlarla dikkat çekmektedir. Epoksi zemin kaplama fiyatları neye göre değişir? Sorunun cevapları ise, bu uygulamanın yapılış şekillerine göre değişmektedir. Uygulanan zeminin büyüklüğü, zorluğu, renk seçenekleri ve daha birçok konuda değişen fiyatlar, uzmanlar tarafından belirlenmekte ve sizlere söylenmektedir.

Epoksi zemin kaplama yapılırken birçok çeşit uygulama yöntemi bulunmaktadır ve bu uygulamalar sayesinde fiyatlar belirlenmektedir. Fiyatlar belirlenirken, zeminin uygulanmadan önceki hali de önem taşımakta ve bu durum fiyatlarda değişken bir özellik göstermektedir. Epoksi zemin kaplama fiyatları neye göre değişir? Olarak sorulan bu soru, belirtildiği gibi değişkenlik göstermekte ve renk seçenekleriyle de ilgili olmaktadır. Epoksi uygulaması yapılırken, seçeneklerin çokluğu tercihin olmasını sağlamaktadır. Bu nedenle renk seçenekleri bu konuda çeşitlilik sağlamaktadır.

Epoksi Zemin Kaplama Fiyatları Neye Göre Değişir? Sorusuna Etki Eden Durumlar Nelerdir?

Verilen birçok hizmet doğrultusunda çeşitlilik gösteren epoksi zemin kaplama uygulaması ve daha birçok uygulama, uygulanması açısından ve yüzey özellikleri bakımından birçok farklı fiyat değişkenine sahip olmaktadır. İçerisinde kullanılan renk seçenekler, alan hacmi, zemin veya dikey zemin olma durumu ve uygulanacak zeminin pürüzlülüğü gibi konularda, uzmanlar farklı fiyatlar belirlemekte ve Epoksi zemin kaplama fiyatları neye göre değişir? Sorusuna cevap niteliğinde konuşmaktadırlar. Bu fiyat dalgalanmalarından her anda bilgi sahibi olabileceğiniz gibi, kendinizde tahmin edebiliriniz. Ancak daha sağlıklı sonuçlar için uzmanların konu hakkındaki görüşleri sizleri en iyi yollara götürecektir. Bu nedenle pek çok alanda uygulanan epoksi kaplama, sizlerin bu alandaki tercihlerinize göre çeşitlilik gösteren bir özelliğe sahiptir.

Epoksi Zemin Kaplama Uygulamaları Nasıl Yapılır?

Zemin kaplama uygulamaları, uzun bir süredir yapılmakta ve ileriki yıllarda da yapılmaya devam edecektir. Zemin kaplama uygulamaları yapılırken, bu sebepler doğrultusunda bazı durumlara dikkat edilmelidir. Uzmanlar sizlere bu konular hakkında birçok bilgi vermekte ve sizlerin de bunları en iyi şekilde yapmanızı istiyorlar. Epoksi uygulamalarından bahsetmeden önce, en önemli konu olan epoksiden biraz bahsedelim. Epoksi, yapıştırıcı kıvamında bir maddedir ve bu özelliğiyle birçok alanda tercih edilmektedir. İnşaat sektörünün hemen hemen her alanında kullanılan epoksi, yapıştırma göreviyle bolca kullanılmaktadır. Suda çözünme konusunda önemli bir özelliğe sahip olmasıyla birlikte ise, kaplama uygulamalarında kullanılmaya başlanmıştır. Epoksi zemin kaplama uygulamaları nasıl yapılır? Sorusunun cevabı, aslında belirtilen açıklamalardan anlaşılmaktadır. Epoksi maddesinin içerisinde bulunduğu karışım sayesinde, zeminin üzerine sürülür ve bir müddet beklenip kuruduktan sonra, kaplama gerçekleştirilmiş olur. Ancak bular yapılırken, bazı hususlar öne çıkmakta ve bunlara çok fazla dikkat edilmesi gerekir.

Epoksi ile uygulama yapılmadan önce, uzmanların yapması gereken bazı durumlar bulunmaktadır. Bunların başında, epoksi karışımının uygulanacağı zeminin uygunluğu önemlidir. Epoksi zemin kaplama uygulamaları nasıl yapılır? Diye sorulan bir soruya, yapılmadan önce nelere dikkat edilmesi gerektiği söylenmelidir. Zeminde bulunan çıkıntı ve girintilere sahip alanlar, düzeltilmeli ve zeminin düz hale getirilmesi gerekir. Burada en önemli araç ise, çıkıntı ve girintiler giderildikten sonra, ince bir sıva çekilmesidir. Bu sayede epoksinin uygulanacağı zemin hazırlanmış olacaktır.

Epoksi Zemin Kaplama Uygulamaları Nasıl Yapılır? Sorusunun Cevabı Nedir?

Epoksi ile birçok zemin kaplama uygulaması yapıldığı bilinmektedir ancak, bu zemin kaplama uygulamalarının nasıl yapıldığı dikkat edilmesi gereken bir konudur. Epoksi zemin kaplama uygulamaları nasıl yapılır? Olarak sorulan bir soru için verilecek olan ilk cevap, düzgün bir zemin hazırlandıktan sonra ile başlamalıdır. Düz bir zemin hazırlanır ve epoksi karışımı duvara, epoksi uygulamalarına özel fırçalarla sürülür. Bu fırçalar sayesinde en doğru şekilde karışım uygulanmış olur. Bununla beraber uygulanan epoksi karışımı, belirli zamanlara ve sıcaklık değerlerine göre farklı zaman dilimleri arasında kurumaktadır ve bu zaman dilimlerine önemli ölçüde dikkat edilmelidir.

Epoksi Zemin Kaplama Uygulama Aşamaları

Epoksi zemin kaplama uygulama aşamaları bu alanda deneyimli ve profesyonel ustalar tarafında yapıldığında başarılı olur. Bu nedenle çalışacağınız epoksi firmasının ve ekibinin sektördeki tecrübeleri büyük bir öneme sahiptir. Epoksi zemin kaplama alanında uzun yıllardır hizmet veren firmamız şu ana kadar yaptığı başarılı zemin kaplama işlemleri sayesinde adından epeyce söz ettirmektedir. Bu nedenle iş yeriniz, ofisiniz, eviniz veya diğer kullanım alanlarınızın zemin kaplama işlemleri için en doğru adreslerden birinde olduğunuzu söylemek isteriz. Epoksi zemin kaplama uygulama aşamaları titizlik gerektiren ve uzman ekipler tarafından yapılan incelemeler sonucu hayata geçirilmesi gereken işlemlerdir. Epoksi, likit olarak uygulanan ve belli bir kuruma süresi sonunda istenilen sertliğe ve dayanıklılığa gelen en teknolojik yapı ürünüdür. Son yıllarda artan talepler doğrultusunda hastanelerden okullara, fabrikalardan otoparklara kadar birçok alanda kolaylıkla uygulanabilmektedir.

Epoksi zemin kaplama uygulama aşamaları belli bir plan çerçevesinde yapılmaktadır. Bunun için profesyonel epoksi ustaları titizlikle bir ön çalışma gerçekleştirir. Çünkü epoksi uygulaması esnasında yapılacak olan en ufak bir hata bile telafisi çok zor durumlarla karşılaşılmasına neden olabilir. Aynı zamanda olası problemlere hızlı ve doğru çözümler üretebilmek ve hazırlanan plana sadık kalmakta ayrı bir öneme sahiptir.

Epoksi zemin kaplama uygulama aşamaları için öncelikle zeminin epoksi uygulamasına elverişli olması gerekir. Daha sonra zemin etütü yapılarak nasıl bir işlem yapılacağı planlanır. Bunun için zemin temizlenir, yüzeyde bulunan çatlaklar ve kırıklar tespit edilir ve öncelikle buraların onarımı gerçekleştirilir. Ayrıca epoksi kaplama yapılacak olan zeminlerde daha önceden yapılmış, halıfileks, fayans, parke vb. malzemeler sökülerek düz ve temiz bir yüzey elde edilir. Yağ, kir ve toz kalıntıları da yine önceden temizlenmelidir. Bu temizleme işlemleri tamamlandığında epoksi zemin kaplama için astar atımı yapılmaktadır. Böylece daha düz bir yüzey elde edilerek tercih edilen epoksi kaplama çeşidine geçilir. Ancak astar uygulamasının ardından kuruması için bir süre beklenir ve diğer epoksi katı daha sonra uygulanır.

Epoksi zemin kaplama uygulama aşamaları için yapılan planın üçüncü aşaması ise kuruyan epoksi astarın üzerine seçilen epoksinin uygulanmasıdır. Burada tercih edilecek olan epoksi çeşidi kullanım amacına uygun olarak belirlenir. Bazı zeminlerde şeffaf epoksi kaplaması tercih edilirken bazı alanlarda ise portakal rengi epoksi zemin kaplama tercih edilebilir.  Böylece son kat epoksi de uygulandıktan sonra yüzey kurumaya bırakılır ve kullanıma hazır hale gelir.

Diğer bir epoksi çeşidi ise üç boyutlu dediğimiz 3D epoksi sistemleridir. Ancak 3 D epoksi uygulamaları daha özel ve uzmanlık gerektiren işlemlerdir. Sitemizdeki 3D epoksi uygulamaları ile ilgili hazırladığımız yazıdan daha detaylı bilgiler edinebilirsiniz

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Ucuz Zemin Kaplama

Uygun Fiyatlı Epoksi Malzemeleri

Uygun Fiyatlı Epoksi Malzemeleri Her alanda gelişmek ve daha güzel sonuçlar elde etmek için, pek …

6 yorum

 1. Epoksi zemin kaplama ile ilgili oldukça faydalı bir yazı olmuş. Epoksi zemin kaplamanın bu kadar yaygın olduğunu ve bu kadar çeşidi olduğunu bilmiyordum. Teşekkürler

 2. Aydın Korkmaz

  Epoksi zemin kaplama uygulama eğitimleriniz var mı?
  Epoksi ve epoksi zemin kaplamaları ile ilgili çok iyi bir kaynak oluşturmuşsunuz.

 3. Epoksi zemin kaplama uygulamaları hakkında oldukça detaylı bir yazı hazırlamışsınız. İnternette sizden daha detaylı anlatan bir site yok tebrik ederim.

 4. Gülçin Akcan

  Merhaba
  Ben epoksi ile ahşabın üzerine dekor yapmak istiyorum. Sonrasında evlerde kullanılacağı için sağkık açısından sorun yaratır mu? Ev için özel bir çeşidi var mıdır?

  İyi çalışmalt

 5. aradığımda çok güzel karşıladılar vede serkan bey sorduğum sorulara nitelikli cevaplar verdi buradan kendisine teşekkür ederim

 6. Epoksi zemin kaplama yaptırmak için ararken tanıştık ve epoksi zemin kaplama için uygun firma olduğuna karar verdik. Başarılı epoksi zemin kaplama uygulamanız için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HEMEN ARA