Ana Sayfa / Genel / Terrazzo Kaplama Fiyatları

Terrazzo Kaplama Fiyatları

Terrazzo Kaplama Fiyatları

Terrazzo Kaplama Fiyatları
Terrazzo Kaplama Fiyatları

Terrazzo kaplama fiyatları, diğer yer döşeme malzemelerinde olduğu gibi kullanım amacına, alanın fiziki durumuna, istenilen desen çeşidine ve kaplanacak alanın metrekaresine göre farklı hesaplanmaktadır. Terrazzo kaplama fiyatları hakkında yaygın olan görüş çok daha maliyetli işlemlerin olması yönünde olsa da, sağladığı faydalar ve kullanım ömrünün uzun olması gibi avantajları düşünüldüğünde aslında ekonomik bir yapı malzemesi olduğu ortaya çıkmaktadır.

İtalyan mimarisinde uzun yıllardır tercih edilen terrazzo kaplama uygulamaları, ülkemizde de yaygınlaşmaya başlamış, özellikle rüstik ve dekoratif görünüm elde etmek isteyen mimarlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Geri dönüşüm malzemelerinden elde edilen terrazzo kaplama sistemleri, dökme taş olarak tabir edilmekte ve daha çok; mermer, granit, cam, agrega gibi parçalarının epoksi bağlayıcılarla bir araya getirilerek hazırlanması sonucu ortaya çıkmaktadır. Gelişen teknolojiyle birlikte deniz kabukları, midye vb. malzemelerle de hazırlanabilen terrazzo kaplama sistemleri, uygulandığı alana kattığı görsellik ve estetik görünüm ile ortamın atmosferini etkileyerek muazzam bir güzellik katmaktadır.

Terrazzo kaplama sistemlerinin kullanıldığı yapılar LEED talimatlarına uygunluk açısından da diğer zemin kaplama ürünlerinin bir adım daha önünde olarak o yapının kalitesini ve prestijini artırmaktadır. Doğaya dost ve daha çevreci bir yapı malzemesi olan terrazzo, uygulandığı alanlarda çok uzun bir kullanım ömrü vererek, daha sonraları yapılacak olan bakım-onarı ve tamirat işlemlerini de azaltmaktadır.

Dolayısıyla değişim için sarf edilecek enerji ve harcanacak diğer kaynaklar minimuma indirgenecek ve böylece büyük bir oranda tasarruf da sağlanacaktır. Bu açıdan bakıldığında aslında çok ekonomik ve işlevsel bir yapı malzemesi olan terrazzo kaplama sistemleri hakkında özellikle fiyat konusunda birçok yanlış önyargı bulunmaktadır. Ancak yaptığımız tüm bu açıklamalar neticesinde terrazzo kaplama fiyatları konusunda ki yüksek maliyetler içerdiği gibi bilgilerin de yanıltıcı olduğu bir kez daha ispatlanmış olmaktadır.

Terrazzo kaplama sistemlerinin uygulama aşamalarının nasıl olduğunu öğrenmek için sitemizde ki diğer yazılarımızı inceleyebilir, terrazzo kaplama fiyatları hakkında daha detaylı bilgiler ulaşmak için irtibat telefonlarımızdan bize ulaşarak size özel fiyat avantajlarımızdan yararlanabilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilir

Ucuz Zemin Kaplama

Uygun Fiyatlı Epoksi Malzemeleri

Uygun Fiyatlı Epoksi Malzemeleri Her alanda gelişmek ve daha güzel sonuçlar elde etmek için, pek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HEMEN ARA